سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه

پارکینگ مکانیزه خانگی چیست ؟
مهر ۹, ۱۳۹۷
پارکینگ مکانیزه زیرزمینی چیست ؟
آبان ۸, ۱۳۹۷

سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب پارکینگ، بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید. از این رو اهمیت سرویس و نگهداری کمتر از اهمیت نصب پارکینگ نبوده و یک پارکینگ مکانیزه صرف نظر از نوع و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک  بار توسط متخصص مورد بازرسی منظم قرار گیرد.

سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در  صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید.

حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طنابهای فولادی بالابر پارکینگ یا همان سیم بکسل ها در آستانه فرسودگی قرار گرفته باشند؛ این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار می گیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی بالابر (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط بالابر پارکینگ شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.

انواع مختلفی از پارکینگ مکانیزه در ایران ساخته می شوند که عبارت اند از پارکینگ روتاری، پارکینگ پازلی، پارکینگ پلتفرمی و پارکینگ برجی، پارکینگ مسکونی و … که در این جا ما قصد مقایسه هزینه های ساخت، تعمیر و نگهداری انواع پارکینگ مکانیزه با یکدیگر را داریم.

بهتر است برای افزایش طول عمر پارکینگ مکانیزه و خراب نشدن قطعات مختلف پارکینگ، سرویس و تعمیر دوره ای به صورت مرتب صورت گیرد؛  همانند آساسنور ها باید با شرکت سازنده و یا شرکت های فعال در زمین تعمیر و نگهداری پارکینگ هوشمند یک قرارداد بسته شود و ماهیانه شارژی پرداخت نمایید تا شرکت مورد نظر چند ماه یکبار قطعات مستهلک را تعویض و بعضی دیگر را که نیاز به روغنکاری دارند را روغنکاری و سرویس نمایید. با این کار از خرابی و غیر فعال شدن پارکینگ مکانیزه خود جلوگیر نموده اید.

 

مقایسه هزینه های پارکینگ های مکانیزه

می توان گفت که در یک زمان معین کمترین خرابی را به ترتیب پارکینگ پازلی و بعد پارکینگ برجی و بعد پارکینگ روتاری دارای می باشند و از نظر کمترین هزینه ساخت به ترتیب پارکینگ پازلی و بعد پارکینگ روتاری و بعد برجی می باشند. پارکینگ پلتفرمی گزینه مناسبی است ولی سطح کمتر را برای پارک جبران می کند ولی هزینه ساخت و نگهداری کمتری دارد.

پارکینگ پازلی سطح بیشتر را اشغال می کند و تعداد جای پارک بیشتر می دهد و هزینه تعمیر و نگهداری کمی دارد و برای پارکینگ های عمو بهترین گزینه می باشد. نرخ ورد و خروج بالا نیز دارند.

پارکینگ روتاری بهترین گزینه برای واحدهای مسکونی می باشد که در یک فضای کم تعداد جای پارک مناسب میدهد.

 

پارکینگ های برجی نیز برای موارد تجاری انتخاب مناسبی می باشد زیرا از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا خراب شود.

واحد سرویس و نگهداری شرکت اتوپارکنگ پارس متشکل از سرویس کاران آموزش دیده و مجرب است،که با تمام تجهیزات در تهران و شهرستانهای حومه، آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده دارد.

سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه

 چک لیست سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه

یکی دیگر از کارهایی که در راستای سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه مورد نیاز است، چک لیست سرویس دوره ای می باشد. در هر دوره بازرسی ماهانه یا سالیانه، پارکینگ هوشمند بر اساس یک چک لیست بازرسی شده و وضعیت موارد موجود و قطعات در چک لیست به کارفرما پارکینگ ارائه می گردد، تعمیرات و سرویس قطعات بر اساس سوابق چک لیست پارکینگ مکانیزه صورت می گیرد و قطعاتی که نیاز به تعویض داشته باشند عوض شده و دیگر موارد همه گی سرویس و مورد بازدید قرار می گیرند.

 

تعمیر پکیج والترو

هزینه سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه

هزینه سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد، از این عوامل و پارامترها می توان به ابعاد پارکینگ مکانیزه ، نوع پارکینگ ( روتاری ، خانگی ، زیرزمینی ، پازلی و … ) و موقعیت جغرافیایی پارکینگ اشاره کرد. تمامی این عوامل در قیمت سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه  تاثیر گذار خواهند بود.

جهت دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری می توانید با تلفن های درج شده در سایت تماس گرفته و از مشاوره ارشناسان ما بهره مند شوید.

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
فروش و نصب انواع پارکینگ مکانیزه
Description
سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه
مشاوره رایگان