طراحی، تولید و نصب انواع پارکینگ هوشمند طبقاتی

فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید پارکینگ مکانیزه
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
پارکینگ مکانیزه روتاری چیست ؟
مهر ۹, ۱۳۹۷

پارکینگ هوشمند طبقاتی

محدودیت فضاهای شهری در سالیان اخیر باعث گسترش استفاده از پارکینگ های مکانیزه شده است که امکان پارک خودروها بصورت طبقاتی و بدون دخالت نیروی انسانی را فراهم می سازند. طرح های بسیار متنوعی در این زمینه وجود دارد و نوآوری های صنعتی بطور پیوسته محصولات جدیدی به بازار عرضه می کنند، شرکت اتو پارکینگ پارس در بسیاری از مکانهای عمومی، تجاری و مسکونی که فاقد مکان مناسب جهت پارک خودرو می باشند اقدام به نصب انواع پارکینگ هوشمند طبقاتی نموده است.

از خصوصیات پارکینگ هوشمند طبقاتی شرکت اتو پارکینگ پارس می توان به تنوع در نحوه حرکت اعم از چرخشی یا پازلی اشاره نمود، لذا دیگر مدیران پروژه های ساختمانی می توانند بدون نگرانی از بابت فضای کم در پروژه های ساخت آپارتمان های چندین طبقه و با استفاده از پارکینگ های طبقاتی در گوشه ای از حیاط ده ها خودرو را در کنار هم پارک نمایند و بدون اینکه مالکان خودرها برای پارک کردن یا خروج از پارکینگ هوشمند طبقاتی احتیاج به جابه جایی خودرهای دیگر داشته باشند.

پارکینگ هوشمند طبقاتی

پارکینگ های هوشمند را می توان به محصولات زیر دسته بندی کرد:

 

پارکینگ طبقاتی چرخشی

پارکینگ های چرخشی نوعی از پارکینگ هوشمند طبقاتی می باشد که به نحو گسترده ای به رفع معضل ترافیک و جای پارک خودروها به شهرها کمک نموده است. سیستم محرکه پارکینگ چرخشی عموما مکانیکی بوده و می توان از آن جهت پارک ۲ تا ده ها خودرو به کمک پالت هایی که قابلیت چرخش و گردش دارند استفاده نمود.

پارکینگ چرخشی برج مانند (Tower-Rotary Type Parking System): که شامل یک مکانیزم چرخنده است که تمامی سیستم و خودروهای پارک شده را در یک حرکت دورانی شرکت می دهد. بارگذاری و تخلیه سیستم از خودرو بصورت چرخه­ای و در پایین ترین قسمت روی می­دهد. از یک سیستم چرخ زنجیر برای ایجاد حرکت دورانی استفاده شده و در هر طبقه دو محل برای پارک خودرو وجود دارد.

شرکت اتو پارکینگ پارس انواع پارکینگ های (Rotary)روتاری را به سفارش سازمان های ترافیک شهرها و یا مدیران پروژه های ساختمانی و خدماتی جهت استفاده در مجتمع های تجاری و مسکونی طراحی ـ تولید و نصب می نماید .

در طراحی این محصولات ضمن رعایت اصول شهرسازی و پارامترهای تعیین کننده میزان خودروها، بایستی دقت نمود که این پارکینگ از معظلات ترافیک یک شهر بکاهد واگرنه خود به یک مشکل اساسی تر تبدیل می گردد.

 

 

پارکینگ ارابه ­ای

پارکینگ ارابه­ای (Cart type parking System): این سیستم دارای ورودی و خروجی های متعدد است. یک مکانیزم داخلی سقف پارکینگ های طبقاتی را در امتداد عمودی و افقی جابجا می­کند.

سیستم استاکر یا پشته ای (Stacker-type parking System): این سیستم از مکانیزمی روباتیک به نام استاکر استفاده می­کند که در مرکز قرار گرفته و خودروها را از آسانسور مرکزی تحویل گرفته یا به درون آن وارد می کند.

 

پارکینگ شطرنجی

سیستم پارکینگ شطرنجی: از یک سیستم بستر غلتنده که در کف پارکینگ تعبیه شده استفاده می شود تا خودروها را در دو جهت X و Y حرکت دهد. در برخی مکانها بالابرهایی نصب شده تا امکان جابجایی عمودی خودرو نیز فراهم شود.

 

پارکینگ سه حرکتی

سیستم پارکینگ سه حرکتی : سیستم نقاله امکان جابجایی همزمان در سه بعد را می دهد که باعث کاهش زمان چرخه پارکینگ شده و در عین حال ایمنی بالاتری فراهم می کند. هسته سیستم از یک دیرک استوانه­ای توخالی تشکیل شده است. سیستم شامل مکانیزمی چرخ و فلک مانند شامل تعدادی سکو با قابلیت جابجایی در راستای عمودی است. هر کدام از سکوهای نقاله بطور عمودی جابجا می شود و شامل سورتمه ای است که بر روی ریلهای افقی حرکت می کند. چرخ و فلک می تواند یک حرکت دورانی پیوسته داشته باشد. هر سکو قابلیت حرکت از پایین ترین نقطه تا بالاترین نقطه را دارد و در این مسیر سورتمه متصل بخود را نیز همراه می برد.

 

پارکینگ هوشمند طبقاتی

هزینه ساخت پارکینگ طبقاتی مکانیزه

در ساخت پارکینگ های هوشمند طبقاتی تنها بخش سازه ای آن انجام شده و پرداخت عمده هزینه پارکینگ که مربوط به تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی می باشد موكول به انتهای پروژه می گردد.

نحوه قیمت گذاری این پارکینگ ها به عوامل و پارامترهای زیادی بستگی دارد که از این قبیل می توان به تعداد کابین ها ،  کابین هست و به ازای هر کابین قیمت فرق می کند، همچنین به تیپ دستگاه مصالح و آپشن های در خواستی از طرف مشتری هم بستگی دارد. درآمد زایی این پارکینگ ها در مکان های پر تردد فوق العاده است برای خیابان های که تجاری بالایی دارند هم بسیار ارزشمند است چون میشه با یک دهنه دو متری برای تردد و در پشت ساختمان این مدل پارکینگ رو بدون مزاحمت نصب کرد و ضمن استفاده از فضای تجاری با ارزش گیر شهرداری برای تامین پارکینگ ملک رو بر طرف کرد.

 

شرکت اتو پارکینگ پارس در خصوص مشاوره و ساخت و همچنی در خصوص هزینه ساخت پارکینگ هوشمند طبقاتی و اجرای آن در خدمت شما عزیزان و بزرگواران می باشد.

Summary
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
فروش و نصب انواع پارکینگ مکانیزه
Description
طراحی، تولید و نصب انواع پارکینگ هوشمند طبقاتی
مشاوره رایگان