پارکینگ مکانیزه زیرزمینی چیست ؟
آبان ۸, ۱۳۹۷
ضوابط پارکینگ های مکانیزه
آذر ۹, ۱۳۹۷

پارکینگ طبقاتی هوشمند و افزایش جای پارکینگ

امروزه پارکینگ‌ها به قسمت بسیار ضروری در بافت شهری تبدیل شده‌اند که حجم بالایی از وسایل نقلیه را در خود جای می‌دهند و از سد معبر و ایجاد ترافیک‌های سنگین جلوگیری می‌کنند. در پارکینگ طبقاتی هوشمند از نقطه ورودی گرفته تا محل پارک، و خروجی‌ها همگی تحت کنترل سیستم هوشمند قرار دارند و دخالت انسانی بسیار کمتر است.

در پارکینگ‌های مکانیزه هوشمند از یک سیستم مدیریت پارکینگ استفاده می‌شود که کنترل قسمت‌های مختلف را در دست دارد و توسط اتاق مانیتورینگ، کنترل و نظارت می‌شود. کنترل گیت ورودی، شناسایی ماشین‌ها، اطلاع از محل پارک ماشین، تعداد ماشین موجود در پارکینگ، کنترل گیت خروجی، بهینه‌سازی فضای پارکینگ، تعیین محل پارک خودرو، شناسایی افراد، و پرداخت هزینه پارکینگ مکانیزه از تجهیزات به‌کاررفته در پارکینگ‌های هوشمند هستند. با نصب پارکینگ طبقاتی هوشمند می توانید، در مساحتی که دارید واحد های مسکونی بیشتر بسازید و جای کمتری به پارکینگ اختصاص بدهید. و ارزش افزوده بیشتری از زمین خود داشته باشید. با نصب پارکینگ طبقاتی هوشمند می توانید مساحت باقی مانده را به یک مجتمع تجاری تبدیل کنید و سود آوری بیشتر داشته باشد.

 

مزایای پارکینگ طبقاطی هوشمند

پارک بی درد سر خودرو

 راهنمایی با علامت ها و نشانگرها

کاهش زمان جستجوي مکان پارک

از بین رفتن استرس و ناکامی هنگام جستجوي مکان پارک

حفظ زمان با ارزش خصوصاٌ در فرودگاهها، ایستگاه هاي قطار و مراکز خرید ذخیره سوخت آسودگی و آسایش کامل

براي مالکان و مسئولان ساختمان افزایش جاي پارک

کنترل آسان پارك ماشین

 

هوشمند سازی پارکینگ طبقاتی

سیستم هوشمند سازي پارکینگ طبقاتی را در حالت کلی به دو بخش تقسیم می شود :

۱- سیستم مدیریت پارکینگ شامل راهبندها 

۲- نرم افزار ها

 

 

مزایای سیستم پارکینگ طبقاتی هوشمند

سودآوری و درآمد حداکثری پارکینگ (تا ۱۵ درصد بازدهی بالاتر)

صرفه‌جویی و سازگاری با محیط زیست و تأمین هزینه‌های تهویه پارکینگ

تشخیص پارک غیرقانونی ماشین‌ها

تأمین و رزرو فضا برای مشتریان واقعی و همیشگی

کاهش ترافیک و امکان رزرو با استفاده از تلفن و اینترنت

ارائه اطلاعات آماری و گزارش تردد

ارائه گزارش مالی و تعداد ماشین‌ها

استفاده از سیستم پرداخت الکترونیکی و پرداخت آسان

تأمین امنیت وسایل نقلیه

 

 

سیستم راهنماي پارکینگ شامل:

تابلوهاي نشانگر

✔ چراغ هاي سبز و قرمز

✔ سنسورها

 

کنترل ورودی و خروجی پارکینگ

امنیت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در استفاده از پارکینگ هوشمند است که با استفاده از حسگرهای مختلف قابل تأمین است. برای تجهیز ورودی پارکینگ تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که هرکدام سازوکار خاص خود را دارد.

 

تجهیزات پارکینگ طبقاتی هوشمند

درب الکترونیکی و ریموت دار

 این نوع از درهای ورودی به شکل‌های مختلفی ساخته می‌شوند و به‌صورت دیجیتالی یا الکتریکی کنترل می‌شوند. در انواع الکتریکی عملکرد در ورودی بر عهده فرد اپراتور است و درب نیز به کمک انرژی الکتریکی بالا و پایین می‌رود.

✔ قفل‌های دیجیتالی

 این نوع از قفل‌ها دارای یک سیستم هوشمند هستند که به قفل متصل هستند. صفحه‌کلید دیجیتالی، اسکن دست و اثر انگشت، اسکن چشم، اسکن صوت و قفل‌های کارتی از تجهیزات کنترل کننده این نوع قفل‌ها هستند. این دستگاه‌ها در محل ورودی پارکینگ نصب شده و پس از تأیید هویت، امکان ورود را به افراد می‌دهد.

✔ کنترل تردد و ثبت تردد

این دستگاه‌ها به‌صورت هوشمند میزان ورودی و خروجی‌ها را ثبت می‌کند و آمار را به‌صورت کامپیوتری ثبت می‌کنند.

✔ مانیتورینگ فضای پارکینگ و تعیین محل پارک

سیستم مانیتورینگ پارکینگ‌های هوشمند مجهز به دوربین‌های مدار بسته هستند فضای پارکینگ طبقاتی هوشمند را پوشش می‌دهند. این سیستم مجهز به یک مانیتور است که فضای پارکینگ را به‌طور کامل نشان می‌دهد و کاربران می‌توانند محل مناسب برای پارک خودروی خود بیابند.این سیستم تعداد فضای خالی و پر موجود در پارکینگ طبقاتی هوشمند و محل هر فضا را به اپراتور و صاحب خودرو نشان می‌دهد. زمانی که خودرو در محل پارک قرار می‌گیرد، سیستم به‌صورت هوشمند فضا را به‌صورت اشغال نشان می‌دهد.

✔ شناسایی محل پارک خودرو بر اساس شماره پلاک

امروزه بیشتر پارکینگ‌ها بسیار وسیع و طبقاتی هستند و امکان پیدا کردن خودرو بدون سیستم‌های هوشمند وجود ندارد. بنابراین اکثر پارکینگ‌ها از سیستم هوشمند برای گرداندن پارکینگ و پیدا کردن محل پارک خودرو استفاده می‌کنند. این سیستم به هنگام ورود خودرو نسبت به شماره پلاک خودرو واکنش نشان داده و اطلاعات آن و محل پارک آن را ثبت می‌کنند. به هنگام مراجعت صاحب خودرو، اپراتور می‌تواند محل خودرو را تشخیص داده و به اطلاع صاحب خودرو برساند.

✔ گیت خروجی و ثبت آمار تردد

این سیستم همانند سیستم ورودی، کلیه تردد پارکینگ طبقاتی هوشمند را ثبت و ضبط می‌کند و اجازه خروج غیرقانونی را به افراد نمی‌دهد. این سیستم دارای قابلیت خروجی اطلاعات است و کاربران می‌توانند اطلاعات تردد پارکینگ را خارج کنند.

✔ دریافت هزینه و پرداخت الکترونیکی

این سیستم به دارندگان وسایل نقلیه اجازه می‌دهد که بدون نیاز به حضور اپراتور اقدام به پرداخت هزینه پارکینگ کنند. این سیستم مجهز به دستگاه‌های کارت‌خوان هستند که به سیستم‌های بانکی متصل هستند و با ورود اطلاعات بانکی، هزینه پارک را دریافت می‌کنند این دستگاه‌ها قابلیت خواندن کارت‌های مدیریت شهری را دارند و می‌توان به کمک آنها این نوع کارت‌ها را نیز شارژ کرد و از مزایای آنها بهره برد. همچنین این سیستم قابلیت پرداخت به‌صورت آنلاین و آفلاین را دارند و می‌تواند برای کاربران قبض پرداخت صادر کند.

 

سیستم راهنمایی پارکینگ طبقاتی هوشمند چیست ؟

به صورت کلی سیستمی است که به شما کمک می کند که در کمترین زمان ممکن مکان قابل دسترس براي پارك را بیابید. در زمان ورود به پارکینگ طبقاتی هوشمند یک مانیتور برای نشان دادن تعداد پارکیگ قابل استفاده در دسترس است و همچنین در با نگاه به لامپ LED در هر جای پارک می توان فهمید که آن جای پارک خالی است یا خیر. سبز بودن به معنی خالی بودن و قرمز بودن به معنی پر بودن آن جای پارک می باشد.

تعریف PGS

 این سیستم جهت ساختمان هاي اداري، مراکز خرید، ایستگاههاي راه آهن، فرودگاه ها و هتل ها مناسب می باشد. این سیستم مکانهاي پارك خالی را مشخص و راننده را در کمترین زمان ممکن به نزدیکترین مکان راهنمایی می کند  سیستم قابلیت تنظیم براي نیازهاي مختلف را دارا می باشد.

 

 

طراحی پارکینگ طبقاتی هوشمند

طراحی پارکینگ طبقاتی هوشمند به پارامترهای زیادی بستگی دارد. نوع طراحی به ابعاد مورد نظر جهت ساخت و نوع پارکینگ طبقاتی هوشمند بستگی مستقیم دارد. در طراحی پارکینگ طبقاتی هوشمند به موارد بسیار زیادی توجه می شود که بر اساس معیارهای شهری و معماری ساختمانی و عمرانی طراحی می گردد.

 

 

قیمت پارکینگ طبقاتی هوشمند

قیمت پارکینگ طبقاتی هوشمند بستگی به موارد زیادی دارد، این قیمت را نمی توان بصورت دقیق اعلام کرد. هزینه ساخت و راه اندازی پارکینگ طبقاتی هوشمند به تعداد پارکینگ ها ، ابعاد پارکینگ ، تجهیزات و سیستم های مورد استفاده، هزینه دستمزد مجری ساخت پارکینگ طبقاتی هوشمند و … بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت ها وهزینه ها و همچنین مشاوره تلفی یا حضوری می توانید با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما در شرکت اتو پارکینگ پارس گفتگو نمایید.

Summary
User Rating
4 based on 1 votes
Service Type
فروش و نصب انواع پارکینگ مکانیزه
مشاوره رایگان