پارکینگ مکانیزه روتاری چیست ؟

طراحی، تولید و نصب انواع پارکینگ هوشمند طبقاتی
مهر ۲, ۱۳۹۷
پارکینگ مکانیزه خانگی چیست ؟
مهر ۹, ۱۳۹۷

امروزه شهرهای بزرگ جهان با توجه به وسعت ، افزایش روز افزون جمعیت و کمبود زمین و فضاهای شهری و حركت بيشتر به سمت زندگی ماشینی و تکنولوژیك عملا شاهد بروز مشکلات و معضلات خاصي شده اند كه ماحصل زندگي در شهرهاي بزرگ و پر رفت آمد مي باشد. یکی از بارزترین مشکلات امروزه شهرهای بزرگ يافتن مکان مناسب جهت پارک خودروها بوده که با کمک تکنولوژی و تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی حل این مشکل را توسط سيستم هاي پارکینگ مکانیزه طبقاتی آسان تر نموده است. پارکینگ مکانیزه ترکیبی از ماشین آلات مکانیکی ، الکترونیکی و دیجیتال می باشد که وظیفه آن چیدمان حداکثری خودروها در کمترین فضای ممکن و بدون نياز به نيروي انساني است. از پارکینگ مکانیزه طبقاتی می توان جهت فضاهایی که امکان ساخت پارکینگ مکانیزه طبقاتی به روش رمپ و لوپ وجود ندارد استفاده نموده و نسبت به پارک حداکثری خودرو و نيز استفاده از فضا ، صرفه جويي هاي اقتصادي و كاهش ميزان آلودگي هاي صوتي و زيست محیطی نهايت بهره برداري را برد.

 

پارکینگ مکانیزه روتاری

این نوع پارکینگ ها جهت استفاده در مجتمع های مسکونی – اداری – تجاری و عمومی مناسب می باشد. بیشترین استفاده از این پارکینگ در نوع عمومی آن و یاجهت ادارات ( در مراکز شهرها ، مخصوصاً کلانشهرها )می باشد . در مکان هایی که دارای ورودی محدود و فضای پارک کم و استفاده از ارتفاع مد نظر باشد توصیه می گردد.

از پارکینگ مکانیزه روتاری در جاهایی که تعداد بیشتری پارکینگ مورد درخواست باشد ، می توان از چند دستگاه در کنار هم بصورت یک مجموعه استفاده نمود ؛ مثلا جهت هتلها – بانکها و مجموعه های عمومی.

این سیستم همانطور که از نام آن پیداست توسط یک مکانیزم چرخشی خودروها را حول محوری می چرخاند و به صورت عمودی حرکت می دهد، فضای اشغال شده توسط این سیستم بسیار کم و تقریبا معادل دو ماشین بوده و امکان پارک ۱۲ ماشین را فراهم می سازد. شرکت نیک پارکینگ توانایی ساخت پارکینگ روتاری برای خودروهای معمولی و شاسی بلند بر طبق جدول شماره ۲ را دارا می باشد.

پارکینگ مکانیزه روتاری

 

پارکینگ مکانیزه روتاری

برخی از مزایای پارکینگ مکانیزه روتاری

** سطح اشغال کم حدود ۳۱ متر مربع با قابلیت تامین ۱۲ عدد پارکینگ

** نصب و راه اندازی در زمان کوتاه

** عدم نیاز به سیستم تهویه

** قابلیت جابجایی پارکینگ از محل نصب شده به مکانی دیگر

** قابلیت بکارگیری در دمای کاری بین ۴۵- درجه سانتی گراد الى ۴۰+ درجه سانتی گراد

** کاربری آسان (مد بهره برداری دستی، اتوماتیک و یا با استفاده از کارت اختصاصی)

** قابلیت استفاده سیستم در محیط های باز و بسته

** قابلیت بکارگیری در مکان های مختلف با فضای ورودی محدودرکینگ مکانیزه روتاری

ارکینگ مکانیزه روتاری

 

 

نمونه پروژه های پارکینگ مکانیزه روتاری شرکت اتو پارکینگ پارس

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
فروش و نصب انواع پارکینگ مکانیزه
Description
پارکینگ مکانیزه روتاری چیست ؟
مشاوره رایگان