پارکینگ مکانیزه زیرزمینی چیست ؟

سرویس و نگهداری پارکینگ مکانیزه
مهر ۲۹, ۱۳۹۷
پارکینگ طبقاتی هوشمند و افزایش جای پارکینگ
آبان ۲۷, ۱۳۹۷

پارکینگ مکانیزه زیرزمینی طبقاتی نوعی پارکینگ مکانیزه است که از چیدمان بهینه ای برای جادادن حداکثر ماشین ها در زیر زمین استفاده می کند. شهرها زمانی که کوچک بودند مشکلی با عنوان محل توقف خودرو چندان به چشم نمی آمد اما زمانی که شهرها به کلان شهر تبدیل و تعداد خودروها بیشتر شد و جای پارک خودرو ها نیز بسیار کمتر شد، حالا شهروندان این شهرها با چالشی بزرگ تر از تردد در این شهرهای شلوغ باید مقابله کنند که همانا یافتن مکانی برای توقف خودرو است.

 

چالشی که هر عبور و مروری را سخت کرده است ، هم برای تردد در شهرها، به ویژه در مراکز آنها و هم برای توقف در محل کار یا زندگی. بدتر از همه اینکه در کلان شهرهایی مانند تهران به حدی تراکم سازه و ساختمان وجود دارد که امکان ساخت پارکینگ های وسیع سنتی غیرممکن است اما راه حلی نیز برای این مشکل وجود دارد. پارکینگ های مکانیزه ، راهکاری است که می تواند هم مشکل مالکان خودروها و هم بخشی از مشکل ترافیک و اتلاف وقت شهروندان را برطرف کند. در بین این پارکینگ های هوشمند ، پارکینگ مکانیزه زیرزمینی دارای مزیت های بسیار زیادی مخصوصا در این نوع کلان شهرها دارند، مزیت استفاده از پارکینگ مکانیزه زیرزمینی در بهره مندی حداکثری از حداقل فضا برای توقف خودروهاست.

 

همانطور که می دانید ماشین ها در جامعه مدرن به عنوان یک روش حمل و نقل نقش مهمی ایفا می کنند. اگرچه آنها فقط ۳-۵% از عمر خود در حال استفاده هستند، در حالی که آنها بیشتر عمر خود را در پارکینگ به سر می برند؛ به عبارت دیگر، اتومبیل ها به مدت ۲۳ ساعت در روز پارک می شوند. با توجه به کمبود فضای زمین در دسترس، اگر قرار باشد که یک منطقه عظیم فقط برای هدف پارکینگ خودروها استفاده شود، نمی توان گفت که از زمین به طور مطلوب مورد استفاده قرار گرفته است. این ایده آل است که پارکینگ ماشین در زیر زمین قرار دارد و فضای بالای زمین برای فضای مسکونی، منطقه مورد علاقه یا محیط طبیعی استفاده شود.

اهمیت ماجرا

در مراکز شهری نیاز به مکانی برای توقف موقت خودرو موجب شده تا افراد ریسک بالای پارک خودرو در خیابان و خطراتی مانند سرقت، حوادث، جریمه شدن و حمل خودرو با جرثقیل را قبول کنند یا آنکه به جستجوی راهکارهایی عجیب مانند اجاره پارکینگ همسایه یا استفاده از کارگری برای مراقبت از آن در طول روز متوسل شوند. شاید در چند دهه قبل یافتن مکانی برای توقف خودرو مشکلی محسوب نمی شد اما در مراکز شهری و معابر تردد همگانی، نمی توان گفت محل توقف خودرو چالش برانگیز نباشد. از این رو برای برطرف شدن این مشکل صرف هزینه نه تنها غیراقتصادی نیست بلکه عین صرفه جویی هم می باشد.

پارکینگ مکانیزه زیرزمینی نوعی پارکینگ مکانیزه است که برای این اهداف طراحی شده است. یکی از ویژگی های مهم پارکینگ مکانیزه زیرزمینی ، ارائه فضای پارکینگ بسیار نزدیک به مقصد است. این مفهوم “پارکینگ درب به درب” را برآورده می کند، که مسائل مربوط به پارکینگ را در مناطق شهری حل می کند و رانندگان و مسافرین را قادر می سازد که سریعتر به مقصد برسند. مهمتر از همه، با داشتن امکانات کاربردی آن در زیر زمین، مناظر اطراف آن را حفظ می کند.

 

مزایای پارکینگ مکانیزه زیرزمینی

  • صرفه جویی در هزینه و طراحی فشرده

پارکینگ باید نزدیک به مقصد قرار گیرد مانند ایستگاه ها، ساختمان های تجاری، بیمارستان ها، مدارس و امکانات فرهنگی. پارکینگ مکانیزه زیرزمینی شکل گرفته است یک سیستم جمع و جور که فقط نیاز به یک منطقه کوچک دارد. این مناسب برای مناطق پرجمعیت است که فضای روی زمین به سختی و به مقدار کم پیدا می شود.

  • اجزای ضروری برای توسعه شهری زیبایی

به تازگی مردم توجه زیادی به محیط زیست دارند. به همین دلیل مردم برای “پارک و سواری” و “به اشتراک گذاری خودرو” برای توسعه زیبایی شناسی شهر توجه می کنند. پارکینگ مکانیزه زیرزمینی دستاوردی است که نیاز به یک فضای کوچک در بالای زمین فقط برای کابین ورودی خودرو دارد. پارکینگ مکانیزه زیرزمینی چشم انداز زیبای شهر را مختل نمی کند و فضای باز زمین را می توان به عنوان باغ یا پارک استفاده کرد.

  • سیستم کاربر پسند و با امنیت بالا

سیستم برای بارگیری و تخلیه عملیات به طور خودکار توسط کامپیوتر کنترل می شود. سنسورهای زیادی برای ایمنی در عملیات وجود دارد. تمام اتومبیل ها در فضای زیرزمینی قرار داده می شوند، بنابراین امنیت کامل در برابر سرقت وجود دارد.

  • سرعت عملیاتی فوق العاده سریع

 عملیات بارگیری و تخلیه خودروها بسیار آسان و سریع است. کارت پارک برای خودرو صادر شده به کاربر خیلی سریع می تواند عملیات را انجام دهد. حدود میانگین زمان انتظار برای بارگیری حدود ۲۵ ثانیه است.

 

 

هزینه ساخت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی

هزینه ساخت یک پارکینگ مکانیزه زیرزمینی بر حسب مکان جغرافیایی پارکینگ شامل چند بخش هزینه ساخت وساز ، هزینه تجهیزات و هزینه نصب می باشد. با توجه به تجهیزات بکار رفته در ساخت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی و همچنین هزینه های نصب و راه اندازی این پارکینگ، قیمت پارکینگ مکانیزه زیرزمینی می تواند متغیر باشد.

 

 

Summary
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
فروش و نصب انواع پارکینگ مکانیزه
Description
پارکینگ مکانیزه زیرزمینی چیست ؟
مشاوره رایگان